Menu

Vectus

Laser do depilacji Vectus

Laser do depilacji Vectus to najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do trwałego usuwania owłosienia. Jego skuteczność jest potwierdzona certyfikatem FDA. Laser Vectus posiada czytnik SkinTel, badający poziom aktywnej melaniny w skórze poddawanej depilacji. Dzięki temu wiązka lasera dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry Klienta, co wpływa na skuteczność zabiegu.

Laser do trwałego usuwania owłosienia wyposażony jest w technologię chłodzącą skórę, przez co zabieg jest komfortowy dla klienta i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Depilację laserową wykonuje się w seriach dopasowanych do rodzaju skóry oraz owłosienia. Pomiędzy każdą sesją powinna zostać zachowana minimum 4-tygodniowa przerwa, a szczegóły ustalane są bezpośrednio z osobą wykonującą zabieg.

Bezpośrednio po depilacji laserowej skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak ten efekt szybko ustępuje. Po przeprowadzonej depilacji laserowej nie powinno korzystać się z sauny, basenów oraz solarium.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa urządzeniem Vectus opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli wytworzeniu strumienia światła przenikającego do skóry i pochłanianego przez melaninę, znajdującą się w mieszkach włosowych. Odbijające się od skóry światło lasera wykorzystywane jest w celu zwiększenia efektywności zabiegu. Laser przekształcany jest w dużą ilość ciepła, która następnie trwale niszczy cebulki włosów.

W salonie Maestria zabiegi z użyciem lasera do trwałego usuwania owłosienia w Szczecinie przeprowadza wykwalifikowany personel. Do każdego obszaru ciała poddawanego depilacji wykorzystywana jest ergonomiczna głowica ze szkła szafirowego. Wysoka częstotliwość pracy lasera pozwala na wykonanie depilacji na dużych obszarach skóry w bardzo krótkim czasie. Pierwsze efekty są widoczne już po miesiącu, ale zwykle potrzeba kilku sesji depilacji laserowej, by włoski przestały odrastać. W naszej klinice urody w Szczecinie wykonujemy pełną terapię laserem Vectus.

Jak się przygotować do zabiegu Vectus?

Zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja z kosmetologiem. Należy zadbać o to, aby obszar skóry, mający być poddany działaniu lasera Vectus był dobrze nawilżony i pozbawiony uszkodzeń. Skóra nie powinna być świeżo opalona ani podrażniona.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi: epilepsja, rozrusznik serca, terapia retinoidami lub ziołami i lekami fotouczulającymi oraz aktywne infekcje skórne. Zabieg nie zostanie wykonany również w przypadku, kiedy Klientka jest w ciąży.