Menu

Vectus

Depilacja laserowa Vectus

Vectus to najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do trwałego usuwania owłosienia. Jego skuteczność jest potwierdzona certyfikatem FDA. Laser do depilacji Vectus posiada czytnik SkinTel, badający poziom aktywnej melaniny w skórze poddawanej depilacji. Dzięki temu wiązka lasera dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry Klienta, co wpływa na skuteczność zabiegu. Odbijające się od skóry światło lasera wykorzystywane jest w celu zwiększenia efektywności zabiegu.

Laser do trwałego usuwania owłosienia wyposażony jest w technologię chłodzącą skórę, przez co zabieg jest komfortowy dla klienta i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Depilację laserową wykonuje się w seriach dopasowanych do rodzaju skóry oraz owłosienia. Pomiędzy każdą sesją powinna zostać zachowana minimum 4-tygodniowa przerwa, szczegóły ustalane są bezpośrednio z osobą wykonującą zabieg.

Bezpośrednio po zabiegach wykorzystujących laser do depilacji, skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak ten efekt szybko ustępuje. Po przeprowadzonej depilacji laserowej nie powinno korzystać się z sauny, basenów oraz solarium.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa urządzeniem Vectus opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli wytworzeniustrumienia światła przenikającego do skóry i pochłanianego przez melaninę, znajdującą się w mieszkach włosowych. Laser przekształcany jest w dużą ilość ciepła, która następnie trwale niszczy cebulki włosów.

Do każdego obszaru ciała poddawanego depilacji wykorzystywana jest ergonomiczna głowica ze szkła szafirowego. Zwykle potrzeba kilku sesji depilacji laserowej, by włoski przestały odrastać.

Jak się przygotować do zabiegu Vectus?

Zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja z kosmetologiem. Należy zadbać o to, aby obszar skóry, mający być poddany działaniu lasera Vectus był dobrze nawilżony i pozbawiony uszkodzeń. Skóra nie powinna być świeżo opalona ani podrażniona.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi: epilepsja, rozrusznik serca, terapia retinoidami lub ziołami i lekami fotouczulającymi oraz aktywne infekcje skórne. Zabieg nie zostanie wykonany również w przypadku, kiedy Klientka jest w ciąży.

Usuwanie owłosienia w Szczecinie

W naszej klinice urody mogą Państwo liczyć na skuteczne metody usuwania owłosienia. Laser Vectus pozwala na redukcję niechcianych włosów w okolicach: bikini, brody, brzucha, rąk, nóg, pach, klatki piersiowej, twarzy, czy pośladków. Usuwanie owłosienia powinno przebieg w kilku etapach ze względu na fakt, że włosy na ciele znajdują się w różnych fazach wzrostu. Pierwszy zabieg umożliwia usunięcie około 30% owłosienia. Efekt całkowitego usunięcia owłosienia będzie widoczny po około 4-6 zabiegach.

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie wiąże się z długą rekonwalescencją. Warto jednak pamiętać, aby przez kilka dni po zabiegu unikać gorących kąpieli, korzystania z opalania w solarium oraz saun.

Zapraszamy na usuwanie owłosienia laserem Vectus w naszej klinice w Szczecinie.