Menu

Maximus

Redukcja tkanki tłuszczowej i zabiegi na cellulit urządzeniem Maximus

Co to jest Maximus?
Maximus to najbardziej kompleksowe, nieinwazyjne urządzenie estetyczne przeznaczone do poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Co wyróżnia Maximus?

Maximus to jedyne urządzenie na rynku medycyny estetycznej, które oddziałuje jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe oraz mięśnie. Dzieje się tak za sprawą synergicznego działania dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej (TriLipo RF) oraz dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA). Zabieg Maximus skutkuje natychmiastową i długotrwałą poprawą napięcia skóry, powoduje redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modeluje sylwetkę lub owal twarzy.

Dodatkowo Maximus może zostać wyposażony w wykorzystującą fale radiowe, głowicę do frakcyjnego resurfacingu. Zabiegi tego typu mają na celu odmłodzenie i zagęszczenie skóry, redukcję linii i zmarszczek, blizn oraz rozstępów. Wpływają także korzystnie na wyrównanie kolorytu skóry.

Jak działa Maximus?
REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I CELLULITU, POPRAWA NAPIĘCIA SKÓRY

Urządzenie Maximus TriLipo dzięki potrójnej akcji redukcji tkanki tłuszczowej dzięki czemu pozwala skutecznie wymodelować sylwetkę. Maximus działa na trzech poziomach jednocześnie: stymuluje skórę właściwą, tkankę podskórną oraz mięśnie. Połączony efekt TriLipo RF oraz TriLipo DMA prowadzi do głębokiego oraz homogenicznego rozgrzania skóry i tkanki tłuszczowej, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Efekt termiczny przyśpiesza naturalny metabolizm tłuszczu.

Wysoka skuteczność Maximus w eliminacji tkanki tłuszczowej jest efektem stosowania jednoczesnego ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz warstwy tłuszczowej. Działając od wewnątrz TriLipo DMA powoduje skurcze mięśni, wypychając tym samym komórki tłuszczowe w górę. Równocześnie komórki tłuszczowe uciskane są od zewnątrz, ku dołowi, poprzez ciśnienie emitowane przez przykładaną do powierzchni skóry głowicę. Wywołany efekt „ściskania” powoduje drenaż tłuszczu poprzez opatentowany mechanizm drenażu limfatycznego DMA. Połączony efekt TriLipo RF i DMA zwiększa cyrkulację krwi, optymalizując dotlenienie i detoksykację tkanki.

Skupiona energia TriLipo RF prowadzi do skurczu włókien kolagenowych, powodując natychmiastowy efekt napięcia. Podwyższa ona jednocześnie metabolizmu fibroblastów, regeneruje kolagen, dając tym samym długoterminowy efekt ujędrnienia skóry (http://maestriaklinikaurody.com/itp-zafiro/).

By efekt zabiegu bił jak najbardziej trwały oraz skuteczny rekomenduje się wykonanie około 6-8 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.

REDUKCJA BRUZD WARGOWO - NOSOWYCH, Z MARSZCZEK WOKÓŁ OCZU I UST, MODELOWANIE OWALU TWARZY

Do precyzyjnej pracy na obszarach wokół ust i oczu przeznaczona jest bardzo mała głowica emitująca falę radiową. Fala radiowa podgrzewa skórę właściwą. Działając podniesioną temperaturą na włókna kolagenowe, skraca je do pierwotnej długości. Jest to efekt natychmiastowy widoczny na skórze jako spłycenie zmarszczek już po jednym zabiegu.

Z wiekiem owal twarzy zaczyna się zmieniać, kształt policzków staje się coraz mniej wyraźny. Głowica dopasowana rozmiarem do pracy na twarzy, emitująca jednocześnie falę radiową oraz aktywująca do pracy mięśnie, dosłownie modeluje twarz. Pracuje się nią na linii pod policzkami. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że Twoje policzki są silniej zarysowane, owal twarzy poprawił się, a skóra jest bardziej napięta. Widoczna też będzie redukcja bruzd wargowo - nosowych.

Dla długotrwałego i bardziej spektakularnego efektu rekomenduje się wykonanie ok. 4 – 6zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.

ZAGĘSZCZENIE SKÓRY, REDUKCJA ZMARSZCZEK, BLIZN I ROZSTĘPÓW

Maximus™ dodatkowo  wyposażony jest w końcówkę do zabiegów frakcyjnych falą radiową, jest to technologia TriFractional RF.

Energia RF powoduje mikrouszkodzenia skóry, aktywując jej naturalny mechanizm gojenia (łącznie z neokolagenezą), co w prostej linii prowadzi do powstawania zdrowej tkanki. Niewystawione na działanie energii RF obszary skóry, działają jak uzdrawiające centra, poprawiając jej ogólną kondycję. Zabieg ten skutecznie redukuje wszelkiego rodzaju blizny, np. potrądzikowe oraz rozstępy.

Technologia TriLipo idealnie sprawdza się w odmładzaniu skóry twarzy i szyi. Odbudowuje gęstość i jędrność skóry.

Podczas tego zabiegu energia TriFractional wprowadzana jest w trzech impulsach, dzięki czemu uzyskuje się głębszą penetrację energii RF do tkanki. Pozwala to zwiększyć skuteczność zabiegu, równocześnie zapewniając jego bezpieczeństwo oraz minimalnym dyskomforcie i okres rekonwalescencji.

By uzyskać najlepszy efekt zabieg należy powtórzyć około 3–4 razy, w odstępach od 2 do 4 tygodni, w zależności indywidualnej kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg wykonywany urządzeniem Maximus?

Przed rozpoczęciem zabiegu, obszar który zostanie jemu poddany pokrywany jest gliceryną.

Zabieg polega na masażu poszczególnych części ciała lub twarzy, wykonywanym głowicą emitującą fale radiowe. Zabieg jest bezbolesny, podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Uruchomienie funkcji TriLipo DMA wprawia odpowiednie mięśnie w delikatne, regularne drgania, które wspomagają modelowanie kształtów ciała i owalu twarzy.

Zabiegi są krótkie i nie zakłócają codziennego rytmu dnia. W przypadku ciała trwają od 30 do 45 minut, na twarzy od 20 do 30 minut.

W przypadku zastosowania frakcyjnej technologii RF, pacjent w czasie zabiegu może odczuwać delikatny dyskomfort. Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się delikatny obrzęk. Objawy te zanikają po kilku godzinach. Przez około 3 dni po zabiegu na skórze utrzymują się ślady po mikrouszkodeniach, które z łatwością można zamaskować podkładem.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu urządzeniem Maximus?

  • redukcja zmarszczek
  • ujędrnienie i odmłodzenie skóry
  • poprawa konturów skóry  
  • poprawa napięcia skóry
  • redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych
  • lifting, stonowanie oraz ujędrnienie mięśni
  • detoksykacja i drenaż limfatyczny
  • poprawa krążenia krwi i dotlenienie

Czy mogę wybrać tylko jeden obszar do zabiegu i jak często mogę go powtarzać?
Można wybrać dowolny obszar zabiegu. Należy go powtarzać raz w tygodniu.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zostanie Ci założona karta pacjenta, na której zapisywane będą wyniki kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazania:

Wiek poniżej 18 roku życia.
Stymulator serca, wewnętrzny defibrylator przeszłości, wszczepione neurostymulatory, bądź inne wewnętrzne urządzenia elektryczne. Nie można stosować na pacjentach, którzy mieli implant w przeszłości, chyba że osoba wykonująca zabieg jest absolutnie pewna, że implant i wszystkie „połączenia” zostały całkowicie usunięte.
Metalowe bądź inne implanty w okolicy zabiegowej.
Ciąża bądź karmienie piersią lub na brzuchu w okresie menstruacji.
Nowotwór bądź historia nowotworowa, w szczególności nowotwór skóry, przednowotworowe znamiona.
Osłabiony system immunologiczny spowodowany chorobami takimi jak AIDS i HIV, bądź użyciem immunosupresyjnych leków. Poważne jednoczesne schorzenia takie jak choroby serca, bądź epilepsja.
Pacjenci z problemami, na które negatywnie może wpływać ciepło. Pacjenci z historią chorobową stymulowaną przez ciepło, takie jak powracająca opryszczka w obszarze zabiegowym. Pacjenci mogą mieć zabieg wykonany tylko i wyłącznie jeśli przestrzegają profilaktycznego reżimu.
Pacjenci, którzy mają zmniejszoną bądź podwyższoną percepcję zmiany temperatur.
Pacjenci, którzy mają obszary w których występują zaburzenia sensoryczne (czucia) w takich przypadkach jak uszkodzenia nerwów i neuropatia.
Jakikolwiek aktywny problem na obszarze zabiegowym, taki jak rany, krwotoki, zakaźne problemy, łuszczyca, egzema, wysypka oraz mocno bądź „świeżo” opalona skóra.
Żylaki w obszarze zabiegowym.
Historia chorób skóry takich jak keloidy, zaburzone gojenie ran, a także bardzo sucha i delikatna skóra.
Jakiekolwiek chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w obszarze zabiegowym przed kompletnym zagojeniem.
Zależne od osądu lekarza, zaleca się nie wykonywanie zabiegów jeżeli występuje jakikolwiek problem, który może szkodzić bezpieczeństwu pacjenta.